عمومی

۶تکنیک ساده برای کاهش بی دقتی در تست

یکی از دغدغه های همه بچه های کنکوری در مورد بی دقتی سر جلسه آزمون می باشد.

موضوعی که جدیدا بین دانش آموزان بیشتر از قبل رخ می ­دهد! در ادامه قصد داریم راهکارهایی را به شما معرفی کنیم که احتمال بی دقتی شما را سر جلسه آزمون پایین می آورد.

۱- افزایش تست زنی در شرایط محیطی مشابه آزمون‌:

یکی از روش های کارآمدی که احتمال بی دقتی را پیین می آورد این است که شما در شرایط مشابه قرار بگیرید. قرار گرفتن در شرایط مشابه استرس شما را شدیدا کاهش می دهد و در نتیجه دقت و تمرکز ما روی یک موضوع بالا می ­رود.

۲- یادداشت بی دقتی های تست ها برای هر درس در یک برگه و مطالعه آن روز قبل از آزمون و یک ساعت قبل آزمون:

از جمله روش هایی که به شما کمک می­کند این است که از اشتباهات قبلی خود درس بگیرید. برای این کار لازم است تمام بی دقتی هایتان را روی برگه های کوچک تر بنویسید و در طول درس خواندن به انجام ندادن آن ها توجه داشته باشید. هم چنین لازم است قبل از شروع ازمون یک بار آن ها را مرور کنید.

۳- زدن تست های مدت دار برای جمع بندی و مرور:

هر چقدر در شرایط مشکل تری خود را قرار دهید، آبدیده تر خواهید شد و احتمال خطا در شما پایین می اید. تست های مدت دار با محدود کردن زمان شما اجازه خطا را به شما نمی­دهد و به طبع بعد از یک مدت احتمال بی دقتی شما هم پایین می آید.

۴- خواب کافی شب قبل آزمون و پرهیز از خوردن غذاهای استرس زا در صبحانه:

از تاثیر تغذیه و میزان خواب در روند عملکردی شما در روز آزمون نمیتوان چشم پوشی کرد. خواب کافی داشته باشید و صبحانه با فیبر بالا و سبک استفاده کنید.

۵- خودداری از صحبت زیاد با دوستان و دیگران قبل از آزمون:

بهتر است قبل از شروع آزمونتان تمام تمرکز خود را روی آزمونتان بگزارید و به چیزی به جز آن فکر نکیند. اینگونه احتمال بی دقتی را پایین می آوردید.

۶- هدف گذاری شب قبل از آزمون برای کاهش استرس و مدیریت زمان:

یکی از مهم ترین روش های موفقیت هدف گزاری است. هدفگزاری تمرکز شما را روی یک موضوع جمع می­کند و به شما این امکان را می­دهد که بی دقتی خود را مدیریت کنید.

تمام دانش آموزان با مقوله بی دقتی مواجه می­ شوند. مهم ترین کار مدیریت و مقابله با آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *