عمومی

۵ دلیل خواب آلودگی هنگام مطالعه!

۵ دلیل خواب آلودگی هنگام مطالعه!

🔴 شایدشما هم ازآن دسته افرادی هستید که در روز و حین مطالعه ، خواب آلودگی و خستگی شدیدی را تجربه میکنند اما علت آن چیست؟

🔵 وضعیت نامناسب هنگام مطالعه دارید

سعی کنید هنگام مطالعه، صاف و درست بنشینید. هیچوقت در حالت درازکش درس نخوانید، چون مغز باید همزمان دو وظیفه خوابیدن و مطالعه را اجرا کند. هنگام مطالعه، به طور مداوم وضعیت بدنی خود را تغییر دهید تا تمرکزتان بیشتر شود.

🔵 به اندازه کافی استراحت نمی کنید

یکی از دلایلی که باعث خواب آلودگی شما هنگام درس خواندن می شود این است که بازه هایی که در نظر گرفتید برای استراحت را  به فعالیت دیگری مشغول می شوید که انرژی زیادی از شما می گیرد و برگشت به مطالعه سخت میشود. علاوه بر این،پیشنهاد میکنیم میانِ روز ۴۵ دقیقه بخوابید و شب ها هم خواب منظمی داشته باشید.

🔵 هنگام مطالعه فعال نیستید

هنگام مطالعه نباید فقط به کتاب نگاه کنید و با چشم ها خط را دنبال کنید،سعی کنید با خط کشیدن زیر نکات مهم فعال باشید،حل سوال نیز یکی دیگر از راه هایی است که علاقه شما به مطالعه را افزایش میدهد.

🔵 ناراحتی و مشکلات جسمانی دارید

مشکلات پزشکی ای مانند کم خونی نیز میتواند باعث شود که شما نتوانید آنطور که باید تمرکز داشته باشید و خوب مطالعه کنید،بنابراین اگر همیشه خسته و خواب آلود هستید حتما به یک پزشک مراجعه کنید!

🔵 به درس مورد نظر علاقه ندارید

اگر شما به درسی که آن را مطالعه میکنید علاقه نداشته باشید هنگام مطالعه آن درس، بی حوصله و کسل میشوید و به دنبال راه فرار از آن درس هستید. سعی کنید با احساسات مثبت سراغ درس خواندن بروید.

نویسنده: رعنا نبئی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *