عمومی

بهترین معلم آیلتس کیست؟

اگر آزمون آیلتس برای شماهم به‌عنوان پلی مهم به سوی مهاجرت به کشور دلخواهتان یا ادامه تحصیل در دانشگاه موردعلاقه‌تان است، بسیار مهم است که برای آن، زمان مناسبی صرف کنید. انتخاب معلم مناسب برای آموزش آیلتس، از جمله نکاتی است که لازم است توجه زیادی به آن داشته باشید. به همان مقدار که یک معلم آیلتس خوب مسیر رشد را برای شما هموارتر می‌کند، یک معلم آیلتس غیر حرفه ای هم انگیزه شما را می‌گیرد. در ادامه تعدادی از المان­های مهم را که برای انتخاب یک معلم آیلتس به شما کمک خواهد کرد را معرفی می‌کنیم.

به دنبال معلم باتجربه باشید، بهترین معلم آیلتس باید آزمون های مختلفی را تجربه کرده باشد

وقتی به دنبال یک مدرس آیلتس مناسب و خوب هستید، باید به‌دنبال تجربه وی باشید. منظور فقط تجربه تدریس خصوصی او نیست. یک مدرس آیلتس باید در خود امتحانات، تجربه داشته باشد. بهترین مدرسین سابقه سال‌ها تدریس آیلتس را در رزومه خود دارند. حتی ممکن است بتوانید یک معلم خصوصی آیلتس را پیدا کنید که برای آزمون هم کار کرده باشد. بسیاری از ممتحنان قبلی آیلتس و طراحان آزمون های آیلتس به عنوان معلم خصوصی نیز کار می‌کنند. بنابراین به‌ دنبال این نوع مربیان با مهارت بالا در آزمون باشید.

به دنبال شخصی باشید که انگلیسی واقعی بلد باشد

آیلتس دارای چندین لهجه مختلف است، اما معمولا انگلیسی بریتانیایی در آزمون آیلتس غالب است. بهترین معلمان آیلتس با زبان انگلیسی بریتانیایی آشنایی کامل دارد. اتباع بریتانیا هم معلمان عالی آیلتس وجود دارد. همینطور انگلیسی زبان‌ های غیربومی که در حوزه انگلیسی بریتانیایی خوانده‌اند. البته معلمانی هم از آمریکای شمالی، استرالیا، نیوزلند و غیره هم می‌توانند معلمان خوبی باشند. اما حتما مطمئن شوید که مدرس غیرانگلیسی آیلتس ویژگی‌های متمایز و منحصر به فرد انگلیسی بریتانیایی را بلد باشد.

بهترین معلمان آیلتس دارای گواهینامه تدریس معتبر TESOL می باشند

اگر یک معلم خصوصی برای تدریس زبان، گواهینامه هم داشته باشد، نشان می‌دهد که برای کمک کردن به دانش‌آموزان بسیار جدی می باشد. کسی که مدرک TESOL یا گواهی تدریس زبان انگلیسی یا هنرهای زبان دیگر هم داشته باشد، دقیقا همان فرد موردنظر است. بهترین مدرسان آیلتس کسانی هستند که به خوبی آموزش دیده باشد.

معلم آیلتس باید به دانش آموز فضا برای حرف زدن و گوش کردن بدهد

اولین و مهمترین فاکتور سنجش معلم آیلتس حرفه ای، روش‌هایی می­باشد که او برای ایجاد تعادل بین زمان مکالمه و زمان گوش ‌دادن پیشنهاد می‌کند. زبان‌آموز باید فرصت این را داشته باشد تا آنچه را که آموخته تمرین کند تا اشتباهاتش رفع شود. و این‌کار نه ‌تنها در ماژول‌ های اسپیکینگ، بلکه در رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ هم به تقویت مهارت‌های او کمک خواهد کرد.

یک معلم آیلتس حرفه‌ای نقاط قوت و نقاط ضعف شما را شناسایی می‌کند

بهترین مدرسان آیلتس به شما کمک می‌کنند تا نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده، و شما را تشویق می‌کند و به چالش می‌کشد تا از طریق مشکلاتی که دارید یاد بگیرید. تقریباً تمام دانش‌آموزان دارای یک یا دو بخش آموزشی در آیلتس هستند که در آن نسبت به بقیه بخش ها احساس ضعف می‌کنند. مهم است که معلم آیلتس این موارد را شناسایی کند و روی حل کردن آن ها تمرکز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *