آموزشی

تغذیه مناسب امتحانات

تغذيه مناسب فصل امتحانات

تغذیه مناسب در فصل امتحانات

جدا از درس خواندن و تلاش کردن در روزهای امتحانی، تغذیه مناسب یکی از عواملی‌ است که عملکرد شما را بهبود می‌بخشد و باعث موفق‌تر شدن شما می‌شود.

🟡کربوهیدرات‌ها

آرد کامل گندم، نان‌های سبوس‌دار و غلات بسیار برای ذهن مفید است. کربوهیدرات‌های کامل و مغذی، انرژی را با سرعت کمتری آزاد می‌کنند و همین امر باعث می‌شود مدت طولانی‌تری را بدون خستگی و گرسنگی درس بخوانید!

🟡آجیل‌ها و دانه‌ها

بسیاری از این دانه‌ها منبع مناسبی از پروتئین، ویتامین E، اسید چرب امگا۶ و مواد معدنی هستند. بسیار خوراکی مفید برای عملکرد مغز می‌باشد. فولیک اسید برای حفظ حافظه و تمرکز ضروری است. نمونه‌هایی از آجیل‌های سالم گردو، بادام، فندق، تخمه‌های آفتاب‌گردان و دانه کتان.

🟡شکلات تلخ

شکلات تلخ یک منیع آنتی اکسیدان قوی است که باعث جلوگیری از پیری زودرس، سرطان و بیماری‌های قلبی می‌شود، همچنین باعث بهبود افسردگی و تقویت بینایی می‌شود.

🟡سیب

سیب غنی از فیبر، ویتامینC و آنتی اکسیدان است.همچنین سیب باعث تقویت سیستم ایمنی بدن نیز می شود.اگر شما بین وعده‌های غذایی گرسنه می‌شوید سیب بهترین گزینه‌ است.

🟡کره‌ بادام‌زمینی

آماده کردن صبحانه تکراری میل به صرف آن را از بین می‌برد، کره بادام زمینی از آن دسته صبحانه‌هاست که همراه با آب‌ پرتقال بسیار دلچسب می‌شود. کره بادام زمینی پروتئین و چربی خوبی دارد که برای بدن مفید است.

🟡سیب‌زمینی

سیب‌زمینی حاوی ویتامین B6 است که به بدن کمک می‌کند مواد غذایی را به انرژی تبدیل کند. همچنین با حمایت از سیستم ایمنی بدن در مبارزه با عفونت‌ها کمک کند.

باید ابن را هم اضافه کنم که معمولا دانش آموزان و دانشجویان در این دوران بخاطر استرس آب بدنشان کم می شود، سعی کنید در بدترین حالت روزی ۶ لیوان آب هم بنوشید!

در مجموع تغذیه مناسب در فصل امتحانات می‌تواند به تمرکز، آرامش و یادگیری دانش آموزان و دانشجویان کمک زیادی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *