عمومی

معرفی دانشگاه یاسوج

دانشگاه یاسوج که در سال ۱۳۶۲ در شهر یاسوج و در استان کهکیلویه و بویراحمد تاسیس شده، یکی از دانشگاه های دولتی به شمار می رود. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه استان کهکیلویه و بویر احمد است.

دانشگاه یاسوج در سال ۱۳۶۲، فعالیتش را به عنوان آموزشکده فنی وابسته به دانشگاه سراسری شیراز  در دو رشته به نام های عمران روستایی و مکانیک – جوشکاری با پذیرش دانشجو فقط در مقطع کاردانی فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد.

لازم به ذکر است در سال ۱۳۸۶ رشته­ ی ریزکرم شناسی یا (نماتدشناسی) در مقطع کارشناسی ارشد برای اولین بار در ایران و خاورمیانه با کمک دکتر محمد عبدالهی دانشیار گروه گیاه پزشکی دانشگاه یاسوج دراین دانشگاه مطرح و راه اندازی شد هم­چنین اولین دانش آموخته در این رشته سال ۱۳۹۲ فارغ التحصیل شد.

دانشگاه سراسری یاسوج چند دانشکده دارد؟

دانشکده های دانشگاه یاسوج عبارتند از:

> دانشکده ادبیات و علوم انسانی

فنی مهندسی

> دانشکده منابع طبیعی و جنگلداری

علوم پایه

> دانشکده کشاورزی

صنعت و معدن چرام

> دانشکده نفت و گاز گچساران

رتبه دانشگاه یاسوج چند است؟

دانشگاه یاسوج رتبه چهاردهم علمی را در کشور در بین ۷۰ دانشگاه مختلف کشور به نام خود ثبت کرده است.

هم چنین این دانشگاه دومین دانشگاه برتر ایرانی در بین دانشگاه‌های جوان دنیا شده است. در افتخاری دیگر برای کهگیلویه و بویراحمد، دانشگاه یاسوج موفق به کسب مقام دومین دانشگاه جامع برتر ایرانی را در بین دانشگاه های جوان دنیا به نام خودش ثبت کرد.

هم چنین به گزارش روابط عمومی دانشگاه یاسوج، در به روز ترین رتبه بندی تایمز از بین دانشگاه های جوان در دنیا، دانشگاه یاسوج با کسب رتبه ۱۵۰ الی ۱۰۱ بعد از دانشگاه کاشان در رنک دوم برترین دانشگاه های جوان ایران (دانشگاه های جامع) و سومین دانشگاه ایرانی – اسلامی قرار گرفت.

آیا دانشگاه یاسوج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی هم دارد؟

این دانشگاه هم مانند اغلب دانشگاه های دیگر در سراسر کشور، دارای رشته هایی است که پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی است. این رشته ها سالانه در دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش به داوطلبان ارائه می شود.

آدرس سایت دانشگاه یاسوج: http://www.yu.ac.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *