عمومی

معرفی دانشگاه کردستان

دانشگاه کردستان دانشگاهی دولتی است، که در مرکز کردستان در غرب کشور قرار دارد.

این دانشگاه فعالیت رسمی خود را از سال ۱۳۵۳ در جایگاه دانش سرای عالی سنندج و وابسته به دانشگاه تربیت معلم در تهران شروع کرد. سپس بعدها به عنوان یکی از پردیس ‌های دانشگاه رازی کرمانشاه شناخته می شد.

بعد از گذشت مدت زمانی از فعالیت آن ها در سال ۱۳۷۰ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران، این مرکز آموزش عالی را به نام «دانشگاه کردستان» به رسمیت شناخت.

رتبه دانشگاه کردستان چند است؟

در رتبه بندی جهانی تایمز در سال ۲۰۲۱ از بین ۲۰۰۰ دانشگاهی که اطلاعات آن‌ها مورد بررسی قرار داده شد تنها ۱۵۲۷ دانشگاه دارای شرایط لازم برای حضور در این رتبه بندی بودند.

بر اساس نتایجی که منتشر شد و دانشگاه‌های آکسفورد، استنفورد و هاروارد به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم جهانی قرار گرفتند. در این بین دانشگاه کردستان در رتبه۶۰۱ـ۸۰۰ دانشگاه‌های معتبر جهان قرار گرفته بود.

در ادامه معرفی دانشگاه کردستان، باید خاطر نشان کرد، که دانشگاه کردستان در بین دانشگاه‌های سراسری کشور ایران هم جز دانشگاه‌های سطح یک به حساب می اید.

این دانشگاه از لحاظ تولید علم در بین دانشگاه‌های دولتی رتبه ۴۱ و از نظر تولید علم در کل کشور هم رتبه ۶۵ را به خود اختصاص داده است.

دانشکده های دانشگاه سراسری کردستان:

مهندسی

ادبیات و علوم انسانی

علوم پایه،

کشاورزی

منابع طبیعی

مهندسی و علوم پایه بیجار

هنر و معماری

امکانات ویژه دانشگاه کردستان

در این بخش از معرفی دانشگاه کردستان امکانات دانشگاه کردستان را عنوان می‌کنیم.

دانشگاه کردستان به دلیل امکانات کاربردی و خوبی که در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. همیشه به عنوان یکی از بهترین و شلوغ‌ترین دانشگاه‌های غرب ایران به حساب می آید.

یکی از این امکانات برگزاری کلاس‌های آموزشی در راستای آموزش زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی به دانشجویان است. که به همت اساتید هیات علمی این دانشگاه به صورت تخصصی صورت می‌پذیرد.

علاوه بر این ها، با حمایت هیأت امنا و اساتید برتر دانشگاه کردستان امکان همکاری و انجام پژوهش در زمینه های مختلف برای دانشجویان در دانشکده‌های گیاهان دارویی، دانشکده نانوفناوری، مرکز پژوهش ریز شبکه ها و شبکه‌های هوشمند فراهم آمده است.

از جمله دیگر امکاناتی که در دانشگاه کردستان ارائه می شود، داشتن خوابگاه هایی مناسب و با امکانات بالا برای دانشجویان غیربومی است.

دانشگاه کردستان جهت رفاه حال دانشجویان خود که ساکن سنندج نیستند. اقدام به تأسیس خوابگاه‌های مجزا و هم چنین کاملاً مجهز برای دانشجویان دختر و پسر کرده است.

در آخر لازم به ذکر است که اگر دنبال دانشگاهی معتبر و دارای درجه علمی بالا در سمت غرب کشور هستید، دانشگاه کردستان می‌تواند انتخابی بسیار خوب جهت تحصیل در مقاطع مختلف باشد.

امیدواریم در این مطلب بعد از معرفی دانشگاه کردستان توانسته باشیم ابهامات شما را درمورد این دانشگاه برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *