عمومی

اردوی نقره ای ششم

اردوی مطالعاتی عید نوروز

اردو نقره ای نوروز۱۴۰۳

امروزه بهترین سطح آموزش در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی و سایر مدارس خاص ارائه می‌شود، از طرفی شرایط قبولی در این مدارس به شدت، سخت و با دقت فراوان صورت می‌گیرد.

بسیاری از دانش‌آموزان در تلاش اند برای مقطع متوسطه دوم وارد این مدارس خاص شوند اما با توجه به سختگیری‌های چند سال اخیر حجم بیشتر دبیرستان‌های تیزهوشان را دانش‌آموزانی پر کرده‌اند که از مقطع متوسطه اول یا همان پایه هفتم در مدارس تیزهوشان تحصیل کرده اند، چرا که سطح آزمون ورودی با سطح دروس تدریس شده در متوسطه اول برابر است و دانش‌آموزان تیزهوشانی شانس بیشتری دارند.

با این وجود بهتر است از سال هفتم وارد مدارس تیزهوشان شد، چون که قبولی در این مطقع نسبت به سایر مقاطع راحت‌تر و کاربردی تر است.

تنها شرط قبولی که به دست آوردن آن کار هر دانش‌آموزی نیست جلو زدن از مابقی دانش‌آموزان همسال خودش است، دانش‌آموزان سال ششم دبستان لازم است ابتدا دروس خود را به خوبی فراگیرند و بعد از آن به ارتقای دانش خود بپردازند.

تعطیلات عید نوروز بهترین زمان برای مهارت یافتن در آزمون ورودی است. دانش‌آموزان در این بازه، وقت کافی برای مرور دروس و رفع اشکال و یادگیری کامل را دارا هستند. همچنین بسیاری از دانش‌آموزانی که رقیب آنان در آزمون ورودی تیزهوشان هستند نسبت به این تایم بی توجه اند به همین سبب پیشرفت چشمگیری برای دانش‌آموزان به همراه دارد.

شرط اول برای پیش بردن برنامه‌ی درسی دانش‌آموزان دبستانی در بازه‌ی عید نوروز وجود مشاور و راهنمایی همراه است، دانش‌آموزان در این سن اصولا نیاز به یک همراه در همه حال دارند تا با اطمینان خاطر به خواندن دروس بپردازند، همچنین وجود مشاور از بازیگوشی آنان میکاهد و حواس آنان را متمرکز تر می‌کند.

شرط دوم فضای امن برای درس خواندن است، بسیار گفته می‌شود که بهتر است اردوی مطالعاتی برای دانش‌آموزان این سن به صورت مجازی اجرا شود، به این دلیل که امن ترین مکان برای آن‌ها اتاق خودشان است و اگر مجبور باشند در جایی به دور از خانه و خانواده قرار بگیرند استرس و عدم برقراری ارتباط با مکان باعث هدر رفت زمان مطالعه‌شان می‌شود.

و سومین شرط از شروط لازم، استفاده از منابع استاندارد و متناسب با سطح آزمون پیش رو است.
در این راستا آموزشگاه دانشمندان جوان برنامه‌ای هفت روزه به عنوان هفته‌ی نقره‌ای برای دانش‌آموزان ارائه میکند. این برنامه با همکاری خانواده و با هدایت استاد علی جعفری، مدرس و مشاور دانش‌آموزان داوطلب آزمون تیزهوشان پیش برده می‌شود.

دانش‌آموزان در این هفته نقره‌ای با آموزش همراه با آزمون از مابقی داوطلبان پیشی می‌گیرند و پیشرفت چشمگیری در این دوران برای آن‌ها اتفاق می افتد.

ما در دانشمندان جوان، مفتخر بودیم سالانه شاهد موفقیت ده‌ها دانش‌آموز در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان باشیم. امسال هم تمامی توان خود را برای کمک به دانش‌آموزان پر تلاش پایه ششم به کار خواهیم گرفت.

با آرزوی درخشش دانش‌آموزان در مدارس تیزهوشان.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *