عمومی

معرفی دانشگاه صنعتی شاهرود

دانشگاه صنعتی شاهرود یکی از دانشگاه ­های دولتی در شاهرود، استان سمنان است. این دانشگاه در سال ۱۳۵۲ تأسیس شده است هم­چنین دارای ۱۴ دانشکده و ۴ پردیس به نام ­های پردیس مرکزی، پردیس صنعت و فناوری های نوین، پردیس مهندسی کشاورزی و پردیس معدن آموزشی می­باشد.

رتبه بندی دانشگاه صنعتی شاهرود:

این دانشگاه در سال ۱۳۹۶ به­ وسیله پایگاه علوم جهان اسلام در رده بندی دانشگاه های صنعتی ایران، در بین ۱۷ دانشگاه برتر صنعتی، بعد از دانشگاه­ های صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، علم ­و­ صنعت ایران، صنعتی اصفهان و صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، رتبه ششم را کسب کرده است.

دانشکده ­های دانشگاه صنعتی شاهرود:

 رباتیک و برق

دانشکده شیمی

 فناوری کامپیوتر و اطلاعات

دانشکده مهندسی کشاورزی

دانشکده فیزیک

 صنایع و مدیریت

دانشکده عمران ومعماری

 علوم ریاضی

دانشکده معدن، نفت و ژئوفیزیک

کشاورزی

دانشکده علوم زمین

مهندسی مکانیک

آزمایشگاه‌های دانشگاه شاهرود:

دانشگاه صنعتی شاهرود دارای یک ساختمان آزمایشگاهی مرکزی بزرگ ۴ طبقه می­باشد. هم­چنین ساختمان آزمایشگاه‌های شیمی هم با نام ساختمان جابرابن­حیان هم در سال  در ۱۳۸۷ در این دانشگاه به بهره‌برداری رسید.

پذیرش دانشجو در دانشگاه صنعتی شاهرود به چه صورت است؟

پذیرش دانشجو در این دانشگاه در بعضی رشته ها با توجه به نتیجه آزمون سراسری و در برخی رشته­ های دیگر بر طبق سوابق تحصیلی است. با توجه به اینکه این دانشگاه جزو برترین دانشگاه­های دولتی کشور است برای ورود به آن رتبه و سوابق تحصیلی مطلوبی لازم است.برای ورورد به این دانشگاه لازم است در فرایند انتخاب رشته، رشته موردنظرتان را در این دانشگاه انتخاب کرده و درصورت قبولی در آن شروع به تحصیل کنید.

خوابگاه ­ها و امکانات دانشجویی دانشگاه صنعتی شاهرود:

دانشگاه صنعتی شاهرود در حال حاظر دارای سه مجموعه خوابگاهی مختلف در دانشگاه می­باشد، که یکی از آن ها در پردیس مرکزی دانشگاه (پشت بخش کوی اساتید) و دومی هم که دارای سه ساختمان مجزا است، در محل پردیس جدید واقع شده است. سومین خوابگاه هم در شهرک دانشگاه قرار دارد. هم­چنین دانشگاه صنعتی شاهرود با توجه به ظرفیت­های دانشجویی، دارای خوابگاه­ های خود گردان هم می­باشد، که این خوابگاه­ها نیز تحت نظارت این دانشگاه قرار دارند.

ارتباط با دانشگاه صنعتی شاهرود:

آدرس: شاهرود میدان هفت تیر، دانشگاه صنعتی شاهرود

شماره تماس دانشگاه:۹ – ۰۲۳۳۲۳۹۲۲۰۴

کد پستی دانشگاه:۳۶۱۹۹۹۵۱۶۱

صندوق پستی دانشگاه:۳۱۶

پست الکترونیک دانشگاه:info@shahroodut.ac.ir

سایت دانشگاه: https://shahroodut.ac.ir/fa/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *