عمومی

معرفی دانشگاه امیر کبیر

دانشگاه صنعتی امیرکبیر یا همان پلی‌تکنیک تهران از جمله دانشگاه‌های فنی و صنعتی ایران است که در تهران قرار دارد. این دانشگاه به استنفورد ایران مشهور است. این دانشگاه علاوه بر شهر تهران، در گرمسار، بندرعباس و ماهشهر هم دارای پردیس‌های آموزشی است. پلی تکنیک تهران نخستین دانشگاه صنعتی ایران است که در سال ۱۳۳۷ افتتاح شد.

رتبه دانشگاه امیرکبیر بین دانشگاه های جهانی

همان طور که مستحضرید معیارها و سایت‌های مختلفی برای رتبه بندی دانشگاه‌ها وجود دارد. دانشگاه امیرکبیر تهران معمولا در رتبه بندی های جهانی سایت‌ها جزو ۵ دانشگاه برتر ایران است. اما با توجه به آخرین رتبه بندی “دانشگاه ملی تایوان”، دانشگاه امیرکبیر رتبه ۱۳۲ جهانی را به خود اختصاص داده است.

دانشکده های دانشگاه پلی تکنیک تهران

دانشگاه امیرکبیر تهران شامل ۱۸ دانشکده و ۶ گروه آموزشی مستقل است. پردیس‌های این دانشگاه با پردیس‌های خود گردان متفاوت است و به مجموع چند دانشکده در این دانشگاه پردیس امیر کبیر گفته می‌شود. در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

دانشکده های پلی تکنیک تهران

مدیریت علم و فناوری

دانشکده مهندسی برق

مهندسی هوافضا

دانشکده مهندسی کامپیوتر

مهندسی شیمی

فیزیک و مهندسی انرژی

دانشکده مهندسی نفت

شیمی

دانشکده مهندسی معدن

مهندسی صنایع

دانشکده مهندسی پزشکی

مهندسی مکانیک

دانشکده مهندسی دریا

مهندسی نساجی

دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ

مهندسی مواد و متالورژی

دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست

ریاضی و علوم کامپیوتر

شرایط ورود به دانشگاه امیر کبیر

این دانشگاه جزو برترین دانشگاه های تهران است و اغلب رشته ها پذیرش با کنکور دارند. البته در بعضی رشته ها هم این دانشگاه پذیرش بدون کنکور دارد.

برای رشته هایی که بدون آزمون سراسری پذیرش می شوند، لازم است داوطلبان در انتخاب رشته بر اساس معدل این دانشگاه را در اولویت قرار دهند.

اما برای رشته هایی که با کنکور پذیرش می شوند لازم است بعد از آزمون سراسری و کسب رتبه مطلوب، داوطلبان در انتخاب رشته، رشته تحصیلی مورد نظرشان را در این دانشگاه انتخاب کنند.

دانشگاه امیر کبیر در چه مقاطعی دانشجو می پذیرد؟

این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش دانشجو دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *