عمومی

معرفی دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی یکی از دانشگاه‌های دولتی است که در شهر تهران قرار دارد. داوطلبان می‌توانند در سه نوبت روزانه، شبانه و دوره‌های مجازی در دانشگاه شهید بهشتی اقدام به تحصیل کنند. این دانشگاه در سال ۱۳۳۸ تاسیس شده و تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به فعالیت خود ادامه می دهد. این دانشگاه دارای ۱۹ دانشکده مختلف است. هم چنین دارای ۱۰ پژوهشکده، ۹ مرکز تحقیقاتی و ۵۷ ساختمان اصلی است که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان خدمات آموزشی ارائه می‌دهد.

رتبه دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی در آخرین رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در سال ۲۰۱۹ رتبه ششم بین دانشگاه‌های داخلی را به خود اختصاص داده است. این رتبه‌بندی به درستی نشان می‌دهد که این دانشگاه مقام خوبی در بین دانشگاه‌های ایران دارد. ‌دانشگاه های شریف، امیر کبیر، علم و صنعت، تهران و شیراز بالاتر از این دانشگاه در رتبه های اول تا پنجم قرار دارند.

امکانات آموزشی و رفاهی دانشگاه شهید بهشتی برای دانشجویان

کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد

پارک های علمی تحقیقاتی

خوابگاه‌های دانشجویی

مرکز خدمات مشاوره‌ای

نشریات دانشجویی مختلف

انجمن‌های علمی در رشته های مختلف

اداره بهداشت و درمان دانشجویان

دانشکده های دانشگاه شهید بهشتی

دانشکده‌های علوم انسانی

علوم اجتماعی و رفتاری

دانشکده‌های علوم پایه

فنی مهندسی

مراکز تحقیقاتی دانشگاه شهید بهشتی به شرح زیر هستند

مرکز تحقیقات پروتئین

پژوهشی اکتشاف نفت و گاز

مرکز پژوهشی جاده ابریشم

استحصال آب‌های غیر متعارف

مرکز تحقیقات علوم اقتصادی

تحقیقات و کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی

مرکز گوهرشناسی

مطالعات ناحیه‌ای و آمایش

مرکز تحقیقات وقف

مطالعات سنجش ازدورو GIS

دانشگاه شهید بهشتی در دو بخش دارای ویژگی های منحصر به فردی در کشور است:

داشتن ابتکار عمل در ایجاد دانشکده های مختلف و مدرن برای رشته هایی که با توجه به فن آوری نوین امروز به آنها نیاز است.کادر و اساتید علمی پژوهشی از نظر سابقه علمی و فراوانی کارهای پژوهشی این دانشگاه را در رتبه ای ممتاز در سطح کشور قرار داده اند.

پایگاه نشر دانش

پایگاه نشر دانش دانشگاه شهید بهشتی با هدف ارائه محتواهای دانشی این دانشگاه در فضای وب آماده شده است. راه‌اندازی این سامانه به دانشجویان کمک می‌کند تا همه پژوهش‌ها و فعالیت‌های تولید دانش در دانشگاه شهید بهشتی را به راحتی در دسترس داشته باشند. با این روش هزینه‌های جانبی تولید محتوا هم کم می شود و می توان این هزینه را برای افزایش کیفیت محتوایی به کار بست. به کمک این نسخه تحت وب محققین و دانشجویان می‌توانند به راحتی به محتوای نشریات علمی این دانشگاه دسترسی داشته و از آنها استفاده نمایند. غلاوه بر این امکان خرید و ارسال کتابهای چاپ شده توسط انتشارات دانشگاه هم برای همه وجود دارد. به زودی محتوای پایان‌نامه‌های  دانشجویان این دانشگاه، همایش‌های مختلف، کنفرانس‌های علمی برگزار شده در دانشگاه و دیگر تولیدات علمی هم در این پایگاه قرار خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *