عمومی

معرفی دانشگاه صنعتی شریف

چرا دانشگاه شریف؟

یکی از مهم ترین مزایای قبولی در دانشگاه شریف، شانس بالای مهاجرت یا به عبارتی اپلای کردن دانشجو‌ها می باشد. دانشجویان این دانشگاه معمولا به دلیل سطح علمی بالای دانشگاه، برای گرفتن ویزای ادامه تحصیل مشکلی نخواهند داشت. همچنین می توانند با معدل بالا و مدرک آیتلس و چندین مقاله به ثبت رسیده در دوران دانشجویی، به راحتی بورسیه رایگان و نیمه رایگان دریافت کنند.

این دانشگاه به دانشجویان خود که راه انداز یک استارتاپ هستند اجازه فعالیت ۲۴ ساعته در دانشگاه را می دهد. در کنار آن سایر دانشجویان می‌توانند از امکانات دیگر اعم از آزمایشگاه ها، اینترنت پر سرعت و زمین‌های ورزشی هر دانشکده استفاده کنند. امکاناتی نظیر خوابگاه، وام دانشجویی، سرویس رفت‌و‌آمد و سینی غذای کامل روزانه نیز در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

افتخارات شریفی ها!

دانشگاه شریف با ارائه ۱۳۹۲۹ مقاله، ۶۸۶۷ هم پژوهشی، ۶ ژورنال و ۱۰۷ کنفرانس رتبه چهاردهم را بین دانشگاه های دولتی دیگر کسب کرده است و در رتبه‌بندی جهانی در رتبه ی ۴۰۹ قرار گرفته است.

شریف در سال ۱۴۰۰ از نظر علمی در رتبه ۳۲ قرار گرفته است.

همچنین دارای ۴۷۵ عضو هیأت علمی است. از این تعداد ۱۶۲ نفر (۳۴%) در مرتبه استاد تمام، ۱۳۹ نفر (۲۹%) در مرتبه دانشیار، ۱۶۳ نفر در مرتبه استادیار (۳۴%) و ۱۱ نفر به عنوان مربی (۲%)، اعضای هیأت علمی را تشکیل می دهند.

پردیس اصلی

پردیس اصلی دانشگاه در تهران قرار دارد. این پردیس در ضلع شمالی خیابان آزادی و در محلهٔ طرشت قرار گرفته‌است.

پردیس بین‌الملل

پردیس بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف در جزیرهٔ کیش دانشجو می‌پذیرد. این واحد دانشگاهی در حال حاضر در سه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری رشته‌های فنی و مهندسی و همچنین کارشناسی ارشد مدیریت اقدام به پذیرش دانشجو می‌نماید. این پردیس در سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را در ضلع شمال غربی میدان امیرکبیر کیش آغاز کرد.

دانشکده ها

دانشگاه صنعتی شریف از ۱۳ دانشکده مختلف و حدود ۲۰ رشته اصلی تشکیل شده که دانشکده‌های آن شامل:

شیمی

علوم ریاضی

فیزیک

مدیریت و اقتصاد

انرژی

 برق

شیمی و نفت

صنایع

عمران

کامپیوتر

مکانیک

مواد و متالوژی

هوافضا

از ۱۰۰ نفر اول کنکور، حدود ۹۵ تا ۹۷ نفر آنها وارد “شریف” می‌شوند. هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان کنکور سراسری برای قبولی در این دانشگاه تلاش زیادی می‌کنند و ورود به این دانشگاه آرزوی بسیاری از داوطلبین کنکور به خصوص داوطلبین کنکور ریاضی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *