کنکوری ها

۴ حیله طراحان کنکور!

در طراحی سوالات کنکور و یا حتی آزمون های آزمایشی ممکن است طراحان حیله های مختلفی را به کار ببرند تا دانش‌آموز را گیج یا دچار استرس کنند! در این مقاله چند مورد را مورد بررسی قرار می دهیم.

سبک جدید سوالات!

🔹 بعضی وقت ها کلا سبک جدیدی از سوالات را وارد یک درس خاص می کنند! به طور مثال از سال ۹۴ به طور ناگهانی سوالات چند موردی به دروس تخصصی اضافه شد! یا تغییر سبک سوالات تاریخ ادبیات که در چند سال اخیر شاهد آن بوده ایم.
خلاصه گاهی یک تیپ سوال جدید که دانش‌آموز تا به حال با آن روبه رو نشده است می گذراند تا کسانی که مدیریت آزمون را بلد نیستند در صورتیکه قبلا نمونه‌ آن را ندیده اند روی این سوالات گیر کنند! باید تا جایی که امکان دارد هنگام خواندن دروس به این فکر کنید که ممکن است چه سبک جدیدی از سوالات را در این مبحث بیاورند! به عنوان مثال شاید امسال برای عربی هم مانند زبان سوالات کلوز تست اضافه شود!

سوالات سخت پشت سر هم!

🔹گاهی اوقات همه سوالات سخت یک درس را پشت سر هم قرار می دهند! این کار باعث می شود دانش‌آموزی که نتواند خودش را مدیریت کند،روی سوالات گیر کند و زمانش هدر برود در حالیکه احتمالا سوالات آسان در ادامه بوده و آن ها را از دست داده است.

سوالات غلط!

🔹در کنکور سال های مختلف سوالاتی بوده که چه عمداً و چه سهواً غلط بودند و بعد از کنکور نیز حذف شده اند!گاهی نیز سوالات اشتباهی را می گذارند تا افرادی که مدیریت آزمون را بلد نیستند روی این سوالات توقف کرده و زمان خود را از دست بدهند.

سوالات طولانی اما راحت!

🔹و در نهایت گاهی در مباحث آسان صورت سوال را انقدر طولانی می کنند که دانش‌آموز با دیدن چهره طولانی سوال کلا بیخیال آن میشود! در بعضی سوالات نیز اطلاعاتی ذکر می کنند که در حل سوال هیچ تاثیری ندارد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *