عمومی

معرفی دانشگاه جندی شاپور اهواز

اهواز دارای برترین دانشگاه های مطرح در کشور ایران همچون دانشگاه “علوم پزشکی جندی شاپور اهواز” است.

دانشگاه جندی شاپور از بهترین دانشگاه های علوم پزشکی در ایران است. این دانشگاه به وزارت علوم و آموزش عالی وابسته است که در سال ۱۳۳۳ با احداث آن موافقت کردند. در شهر اهواز به خاطر مجهز بودن به بهترین آزمایشگاه ها و سطح علمی بالایی که دارد. از زمان احداث تا اکنون به عنوان یکی از مهم ترین دانشگاه های علوم پزشکی استان خوزستان شناخته شده است.

این دانشگاه از بین بهترین داوطلبان و دانش آموزانی که رتبه های برتر در ایران را کسب کرده اند، دانشجو جذب می کند.

رتبه علمی و رنکینگ دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در چه حد است؟

بعد از احداث دانشکده های تخصصی و بسیار مجهز به آزمایشگاه های تخصصی رتبه علمی این دانشگاه در استان و هم چنین سراسر کشور هم ارتقاء یافته است.

بر اساس تحلیل هایی که از ابتدا تاسیس این دانشگاه تا اکنون انجام شده، در این دانشگاه توسط دانشجویان و با کمک اساتید راهنما ۲۶۸۲ مقاله مختلف علمی معتبر و مطرح در ایران در نشریات مختلف و همایش های داخلی منتشر شده است.

با همه این تفاسیر، رتبه علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور از منظر تولید علم در مقایسه با باقی دانشگاه های سراسر کشور رتبه ۱۰۸ را دارد و از نظر تولید علم بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور رتبه ۶ را به خود اختصاص داده.

برای ورود به دانشگاه جندی شاپور چه شرایطی باید داشت؟

با بالا رفتن رتبه علمی دانشگاه جندی شاپور شرایط پذیرش و ادامه تحصیل در این دانشگاه نیز دشوار تر شده است.

دانشگاه از بین همه داوطلبانی که قادر به کسب رتبه برتر در کنکور سراسری هستند، اقدام به جذب دانشجو می کند.

مانند سایر دانشگاه های دولتی هر سال بعد از برگزاری آزمون سراسری تعداد ظرفیت های پذیرش دانشجویان پسر و دختر را برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف به سازمان سنجش اعلام می کند. بر اساس بررسی هایی که تا به الان انجام شده، آخرین رتبه قبولی پزشکی در این دانشگاه رتبه ۱۲۷۷ و رتبه قبولی رشته مامایی در این دانشگاه رتبه ۱۳۰۰۰، آخرین رتبه قبولی پرستاری این دانشگاه رتبه ۱۲۰۰۰ است.

دانشگاه جندی شاپور چه دانشکده هایی دارد؟ و چه رشته هایی ارائه می دهد؟

این دانشگاه امروزه دارای ۹ دانشکده تخصصی به شرح زیر است:

پرستاری و مامایی

بهداشت

پیرا پزشکی

دندانپزشکی

پزشکی

توان بخشی

دارو سازی

طب سنتی

دانشکده پیرا پزشکی بستان

دانشکده ها در رشته های مقابل و در مقطع های تحصیلی کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد:

پزشکی، دارو سازی، دندان پزشکی، اتاق عمل، بهداشت عمومی، پرستاری، تکنولوژی پرتو شناسی، شنوایی سنجی، علوم آزمایشگاهی، علوم تغذیه، گفتار درمانی، مامایی، هوشبری، مهندسی بهداشت محیط، کار درمانی، فیزیو تراپی، کاردانی فوریت های پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز چه امکاناتی دارد؟

علاوه بر دارا بودن آزمایشگاه های مختلف و اساتید مجرب و وجود دانشکده های مجزا، با ۲۱ شبکه مختلف بهداشت و ۳۰ بیمارستان مختلف هم همکاری دارد که دانشجویان می توانند برای گذراندن دوره های کار آموزی و اینترنی خود در این بیمارستان ها و شبکه های بهداشت حضور داشته باشند و به صورت اختصاصی و عملی تجربه های متفاوتی کسب کنند.

به اضافه، با توجه به این که این دانشگاه از سراسر شهرها و شهرستان های ایران دانشجو می پذیرد جهت ایجاد رفاه برای دانشجویان غیر بومی خوابگاه های مجزا برای هر یک از دانشجویان پسر و دختر و حتی زوج های دانشجو متاهل احداث کرده است.

خوابگاه های دانشگاه جندی شاپور

با پذیرش دانشجو در رشته های مختلف و از شهرهای مختلف؛ دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در جهت ایجاد رفاه و اسکان دانشجویان خوابگاه مجهز و مجزا برای هرکدام از دانشجویان پسر و دختر راه اندازی کرده است.

دانشجویان در مقطع کاردانی و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر ۲ سال، دانشجویان در مقطع کارشناسی حداکثر ۴ سال و هریک از دانشجویان رشته های پزشکی و دندان حداکثر ۶ سال می توانند در خوابگاه ها اسکان بگیرند.

لیست خوابگاه های این دانشگاه عبارت است از:

۱- مجتمع خوابگاهی “بوستان” – ( دخترانه)

۲- خوابگاه “گلستان”- (دخترانه)

۳-دانشجویی شهدا ۱- (پسرانه)

۴- خوابگاه دانشجویی شهدای ۳ – ( پسرانه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *