عمومی

دانشگاه تمام عیار فرهنگیان!

دانشگاه فرهنگیان دانشگاهی زیر نظر آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات، فناوری فعالیت می کند و داوطلبان باید از طریق کنکور سراسری برای پذیرش در آن اقدام کنند.

رشته های دانشگاهی موجود

رشته هایی از دانشگاه فرهنگیان که با توجه به رشته و علاقه خود می توانید در آن تحصیل کنید  عبارتند از: دبیری الهیات و معارف اسلامی، علوم تربیتی، علوم ورزشی، راهنمایی و مشاوره، دبیری زبان انگلیسی(فقط کنکور زبان)، آموزش ادبیات فارسی، دبیری علوم اجتماعی، دبیری شیمی، دبیری زبان عربی، دبیری ریاضی، دبیری فیزیک، دبیری تاریخ، دبیری تربیت بدنی، دبیری جغرافیا، دبیری زیست شناسی، ارتباط تصویری و…

شرایط پذیرش!

پذیرفته شدن در این دانشگاه شرایط خاص خود را دارد؛ تراز شما در کنکور سراسری باید بالاتر از ۶۵۰۰ باشد. داشتن حداقل معدل ۱۴، بومی بودن داوطلب در کد رشته، سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی از مهم ترین شرایط برای پذیرش با کنکور شما است.

به طور کلی به دلیل بومی پذیری این دانشگاه نمی توان بازه قبولی مشخصی را تخمین زد زیرا ممکن است در شهر شما ظرفیت پذیرش آن قدر پایین باشد که حتی با رتبه های مناسب هم پذیرش نشوید و ممکن است منطقه شما ظرفیت بالایی داشته باشد و با رتبه های متوسط هم پذیرفته شوید.

از مزایای این دانشگاه می‌توان به استخدام قطعی شما از بدو ورود به دانشگاه اشاره کرد ضمن اینکه شما در طول تحصیل حقوق دریافت میکنید و بیمه بازنشستگی و سلامت هم مشمول حال شما می‌شود! در ضمن دانشجویان پسر خدمت سربازی هم ندارند اما باید به مدت چهار سال در مناطق محروم استان خود خدمت کنید.

غول بزرگ مصاحبه!

مسئله مهم دیگری که  باید به آن توجه کرد این است که شما بعد از اینکه تراز ۶۵۰۰ در کنکور سراسری را کسب کردید، باید در دو مرحله مصاحبه عمومی و تخصصی هم شرکت کنید(البته در صورت دعوت شدن به مصاحبه). در صورت پذیرفته شدن در مصاحبه های عمومی و تخصصی و مراحل‌ سلامت تن و روان و آزمایش های مربوطه، شما استخدام رسمی آموزش و پرورش خواهید شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *