آموزشی

چگونه درس عربی را بخوانیم؟

چگونه درس عربی را بخوانیم؟

دومین درس عمومی دفترچه‌ی کنکور متعلق به این درس می‌باشد که سوالات ۲۶ تا ۵۰ را به خود اختصاص داده.

 

به علت دشوار بودن این درس تعداد کمتری از دانش‌آموزان به سراغ سوالات مربوطه می‌روند پس اگر می‌خواهید جزو رتبه ‌برتر‌ها و کسانی که به دانشگاه‌های تاپ کشور می‌روند باشید باید روی این درس تسلط کامل داشته باشید.

‼️بودجه بندی

نکته مهمی که باید بدانید در رابطه با بودجه بندی این سوالات است.

(ترجمه و تعریب ۱۰ سوال) /

(درک مطلب ۴ سوال) /

(تحلیل صرفی ۳ سوال) /

(اعراب گذاری ۱ سوال) /

(لغت ۲ سوال) /

(قواعد ۵ سوال).

نکته اساسی که باید بدانید این است اگر جزوه نویسی نمی‌کنید برای این درس باید بیخیال زدن تست شوید!!!درس عربی پر از نکته‌های ریز و جزئی است که باید در نوشتن آنها کوشا باشید زیرا که همین جزئیات نقاط قوت طراحان سوال و نقاط ضعف داوطلبان می‌باشد.

بخش «ترجمه و تعریب» را جدی بگیرید بیشتر داوطلبان این بخش را ساده و آسان فرض می‌کنند؛ این بخش به «قواعد» مربوط می‌شود پس قواعد را خوب فرا بگیرید.

‼️لغت و درک مطلب

هرشب ده لغت از دفترچه لغات خود حفظ کنید، در رابطه با درک مطلب و تحلیل صرفی شما باید روی قواعد و ترجمه تسلط کامل داشته باشید تا بتوانید این بخش را پاسخ دهید، در نتیجه باید از ترجمه خواندن را آغاز کنید. کتب ۱ و ۲ و ۳ را به همین ترتیب مورد مطالعه قرار بدهید، نکته کلیدی در تست های ترجمه و حتی قواعد کلمه (فَمضه) می‌باشد، حال این کلمه به چه بخش‌هایی اشاره دارد؟!

به ترتیب: “فعل، معرفه و نکره، ضمیر، تعداد، که همان جمع و مفرد است!” تست و تحلیل آزمون این درس را فراموش نکنید… در رابطه با بخش درک مطلب هم باید بگویم از تعطیلات عید شروع کنید یک کتاب مخصوص همین بخش را تمام کنید هر شب را به یک متن اختصاص دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *