عمومی

چگونه درس زبان را بخوانیم؟

زبان انگلیسی جزء معدود درس های رتبه آور در کنکور است که بسیاری از داوطلبان اقدام به حذف آن میکنند! پس اگر شما تراز و درصد مناسبی در این درس کسب کنید میتوانید تا حد زیادی رتبه خود را در کنکور بهبود ببخشید! اما درصد بالا در این درس نیازمند مطالعه اصولی در این درس میباشد به طوری که مطالعه این درس با بقیه درس ها تا حد زیادی تفاوت دارد!
سوالات زبان از چهار بخش واژگان(۳۲%)گرامر(۱۶%)کلوز تست(۲۰%)درک مطلب(۳۲%)تشکیل میشود و داوطلب می‌بایست برای هر بخش مطالعه اصولی و متفاوت داشته باشد.

واژگان:

شما می بایست تمام واژگان سه سال را به خوبی مطالعه کنید و به خاطر بسپارید. لغاتی را که متوجه نمیشوید را در یک دفترچه مخصوص یادداشت کنید. بخش واژگان نیازمند مرور فراوان است که باید از تست های کنکور سال های گذشته و تست های تالیفی برای مرور استفاده کنید؛ تاکید میکنم، برای مرور فقط تست!

گرامر:

سعی کنید گرامر ها را همراه با چند مثال در دفتر یادداشت کنید و آن هارا حفظ نکنید بلکه بفهمید! سپس برای مسلط شدن روی موضوع انحصاراً تست های موضوع را حل کرده و تحلیل کنید. اگر برای هر گرامر چند مثال داشته باشید یادگیری آن بسیار آسان میشود.

کلوز تست:

این بخش از تست های ترکیبی لغات، گرامر و درک مطلب تشکیل شده. برای تسلط روی این بخش باید با استفاده از منابع مناسب روی نحوه روش های تسلط روی متن را یاد بگیرید. حرف های اضافه فعل ها نکته فوق‌العاده تست های کلوز تست است. مطمئن باشید اگر به تسلط مناسب روی متن ها برسید به راحتی ۲۰%این بخش را کسب میکنید!

درک مطلب:

برای حرفه ای شدن در درک مطلب ها باید هر هفته حداقل ۵ متن را بررسی کنید و تست بزنید. توجه کنید که تحلیل تست ها کمک زیادی به تسلط شما روی درک کردن مطلب میکند!
برخلاف تصور اکثر داوطلبان کنکور، اگر برای درس زبان زمان مناسب و روش های اصولی داشته باشید، به ساده ترین درس شما و سکوی پرش شما در کنکور خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *