عمومی

معرفی دانشگاه علوم پزشکی مازندران

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مازندران، دانشگاه علوم پزشکی واقع در شهر ساری در استان مازندران است. این مرکز آموزشی در سال ۱۳۶۵ با توسعه آموزشگاه مامایی ساری تاسیس شد و شروع به فعالیت نمود. این دانشگاه توانست در سال ۶۷ ابتدا به دانشکده پرستاری و مامایی وسپس  بعد از آن در سال ۷۰ با جدا شدن از دانشگاه علوم پزشکی بابل به دانشگاه علوم پزشکی مازندران ارتقا یابد و به صورت مستقل شروع به فعالیت خود کند.

دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی مازندران هم اکنون شامل ۸ معاونت آموزشی، درمانی، بهداشتی، تحقیقات وفناوری، غذا ودارو، اموراجتماعی، امور دانشجویی و فرهنگی و معاونت توسعه مدیریت و منابع می باشد.

بیش از نوزده هزار نیرو زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی مازندران، درهزار و یک صد و ده مرکز بهداشت، خانه بهداشت روستایی، ۲۱ شبکه بهداشت و مرکز بهداشت و درمان، ۵۴ پایگاه بهداشت و درمان و ۲۵ بیمارستان، به بیش از سه میلیون نفر(حدودا جمعیت استان مازندران) و بخش زیادی از مسافران این استان، خدمات درمانی و بهداشتی ارائه می کنند.

دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده پزشکی

دنشکده داروسازی

دانشکده پرستاری و مامایی

دانشکده بهداشت

دانشکده پیراپزشکی

واحد بین‌المللی رامسر

دانشکده پرستاری آمل

دانشکده پیراپزشکی آمل

مراکز درمانی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

۱- ساری-امام خمینی(ره)

۲- ساری-بوعلی سینا

۳- ساری-زارع

۴- ساری-فاطمه الزهرا(س)

۵- قائمشهر-رازی

۶- مرکز جامع بیماران کلیوی شهروند ساری

۷- بیمارستان امام علی آمل

۸- بیمارستان امام خمینی بهشهر

افتخارات دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

این دانشگاه در عرصه های تحول ونوآوری در آموزش پزشکی و ارتقا حوزه پژوهشی فعالیت مستمر دارد. هم چنین پیوستن تعدادی از اعضای هیئت علمی این دانشگاه به جمع محققین مرجع دنیا هم جزو افتحارات این دانشگاه است. راه اندازی انجمن های فعال با مشارکت جوانان و قرارگرفتن جزو۱۰دانشگاه برتر طبق گزارش سامانه علم سنجی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، ازجمله دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی مازندران است که نامش را درکنار دانشگاه های بزرگ و مادر کشور شناخته تر کرده است.

شایان ذکر است، دانشگاه علوم پزشکی مازندران از سال۹۳ که به عنوان مرکز کلان منطقه۱ آزمایش سلامت دانشگاه های علوم پزشکی کشور انتخاب شده است و نقشی تعیین کننده در سیاست گذاری و اجرای برنامه های تحول در آموزش عالی سلامت در این منطقه ایفا می کند.

راههای ارتباط با دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

آدرس دانشگاه : استان مازندران – شهر ساری – میدان امام (ره) ساری – سه راه جویبار – ابتدای بزرگراه ولیعصر (عج) – ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران

تلفن دانشگاه: ۰۱۱۳۳۰۴۴۰۰۱

فکس دانشگاه: ۰۱۱۳۳۳۶۲۵۶۹

کدپستی دانشگاه: ۳۳۹۷۱-۴۸۱۵۷

سایت دانشگاه: www.mazums.ac.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *