عمومی

بهترین آزمون کدام است؟

به نظر شما کدوم آزمون بهتره؟

بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور ۱۴۰۲ کدام آزمون می باشد؟ در کدام یکی از آزمون های آزمایشی شرکت کنم؟ قلم چی بهتر است، گزینه دو و یا گاج؟

این سوالات عموما جزو اولین سوالاتی است که، زمانی داوطلبان تصمیم به شرکت در آزمون آزمایشی می کنند از خود می پرسند.

واقعا بهترین آزمون آزمایشی کدام است و فهمیدن آن چه اهمیتی در نتیجه کنکور دارد. در سال های اخیر خوب یا بد، اهمیت آزمون سراسری از سطح فردی و تنها خود داوطلب گذشته و به سطح خانواده افراد رسیده است.

به همین دلیل استرس موفقیت در آزمون سراسری، هم داوطلبان و هم خانواده ی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. در این میان یکی از عواملی که می تواند کمی مسیر موفقیت در آزمون سراسری را برای دانش آموزان هموار کند و به کاهش استرس داوطلبان کمک کند، انتخاب مناسب ترین و بهترین آزمون آزمایشی است.

به عنوان اولین و همچنین مهم ترین نکته در نظر داشته باشید هیچ آزمون آزمایشی ای کامل و ایده آل نمی باشد و هیچ آزمون آزمایشی ای هم کاملا غیر قابل استفاده نیست.

پس داوطلبان کنکور سراسری در کنار انتخاب درست آزمون آزمایشی، مطالبی هم برای استفاده بهتر از این آزمون ها در نظر داشته باشند و انتظار نداشته باشند که یک آزمون آزمایشی تمام ویژگی های خوب را داشته باشد.

در ادامه این مطلب علاوه بر ارائه استانداردهای یک آزمون آزمایشی مناسب، آزمون های آزمایشی قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش را نیز با این استاندارد ها مقایسه می کنیم و به آن ها نمره می دهیم.

کیفیت و سطح سوالات:

اولین نکته در استاندارد های آزمون آزمایشی مناسب، طراحی سوالات استاندارد آن آزمون  می باشد که باعث می شود یک آزمون آزمایشی بهترین و آزمون آزمایشی دیگر در رتبه پایینی قرار بگیرد.

طراحی استاندارد سوالات آزمون آزمایشی به این خاطر به عنوان اولین پارامتر بررسی می شود که، اولین دلیل هر داوطلب از شرکت در یک آزمون آزمایشی قرار گرفتن در شرایط کنکور سراسری و سنجیدن سطح خود در آن آزمون می باشد.

پس تا زمانی که همه یا تعدادی از سوالات استاندارد لازم را نداشته باشند، اصلا برای داوطلبان کنکور مناسب نیستند.

نام آزمونکیفیت و سح سوالات
قلمچی۷
گزینه دو۸.۵
گاج۷
سنجش در طول سال۶
سنجش جامع۸.۵

محاسبه تراز و نمره کل آزمون آزمایشی

چگونگی محاسبه تراز و نمره کل در کنکور سراسری، فرمول و شرایط پیچیده ای دارد.

هم چنین یک موضوع محرمانه است و هیچ گاه از طرف سازمان سنجش اعلام رسمی نشده است. اما تا حدودی می شود الگوریتم و چگونگی محاسبه تراز و نمره کل را حدس زد.

سپس از آن برای تخمین بهتر شرایط داوطلبان استفاده کرد. در حساب کردن تراز و نمره کل در آزمون های آزمایشی هم برای این که به تراز کنکور نزدیک باشد، باید فرمول های مناسبی را به کار برد که تراز و نمره کل  نهایی اعلام شده به داوطلب واقعی تر باشد.

نام آزمونتراز
قلمچی۷.۵
گزینه دو۱۰
گاج۷.۵
سنجش در طول سال۹
سنجش جامع۱۰

برنامه آزمون های آزمایشی

برنامه آزمون های آزمایشی، از چندین جهت اهمیت دارد و داوطلبان باید به آن توجه کافی کنند. از جمله معیارهایی که در برنامه یک آزمون آزمایشی می تواند تعیین کننده انتخاب باشد و آزمون آزمایشی خوب را از بد جدا کند می توان به معیارهای پایین اشاره کرد.

  • برنامه نباید خیلی کلی باشد و لازم است که از جزئیات کافی برخوردار باشد.
  • برنامه باید بر اساس سرفصل های کتاب درسی طراحی شده باشد.
  • حجم منطقی دروس در یک آزمون آزمایشی قرار بگیرد.
  • فاصله زمانی بین دو آزمون آزمایشی مناسب باشد.
  • زمان بندی منطقی برای پوشش کلی مطالب و دوره مطالب پایه و دوازدهم وجود داشته باشد.
نام آزمونبرنامه درسی
قلم چی۸
گزینه دو۷.۵
گاج۷
سنجش۵

موارد گفته شده جزو دلایلی بود که می تواند در انتخاب آزمون آزمایشی به شما کمک کند، اما به طور کلی هیچ آزمونی کامل نبوده و هر شخص یا شخص دیگر متفاوت است. پس بهتر است با توجه به روش درس خواندن و عادت های خودتان در آزمون و تست زنی آزمون مناسب خودتان را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *