عمومی

چگونه جاماندگی از برنامه‌مان را جبران کنیم؟

گاهی اوقات یک سری عوامل پیش می‌آید که باعث عقب افتادن ما از برنامه ریزی هفتگی که داشتیم می‌شود اما باید توجه داشته باشیم که این عقب افتادگی‌ها تا حد معمول قابل قبول است و اگر همیشگی باشد نشانه کم کاری شماست!

اما راه حل چیست؟

استرست رو کنترل کن!

بعضی از دانش‌آموزان را می بینیم که وقتی یک بازه از برنامه‌شان عقب می‌افتد به اندازه‌ایی دچار استرس می‌شوند که کل آن روز را از دست می‌دهند.احساس سردرگمی در این مواقع کل برنامه شما را به هم می ریزد و عدم باور به توانایی هایمان باعث شکست ما در این مسیر خواهد شد. این در حالی است که با حفظ آرامش و افزایش تلاش به راحتی می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

ایده آل گرایی ممنوع!

اگر یک روز کامل از برنامه‌ات را جا افتادی، به خواندن دو روز در یک روز فکر نکن! چرا که کیفیت مطالعه ات به شدت پایین می‌آید و اگر نتوانی اول صبحت را به خوبی شروع کنی ممکن است به دلیل استرس زیاد کل روز دومت را هم از دست بدهی. پس باید چه کرد؟

چند بازه عقب افتادی؟

اگر عقب افتادگیت در حد یک الی دو بازه درسی است، روزی که در برنامه‌ات دوباره همان درس را داری می توانی ساعت مطالعه‌ات را بالاتر ببری و عقب افتادگیت را جبران کنی.
به این نکته توجه کنید که خیلی بهتر است که در برنامه ریزی هفتگی خود یک الی دو بازه جبرانی داشته باشید تا در این مواقع از آن‌ها استفاده کنید.
اگر عقب افتادگی بیش از سه بازه است، بهتر است در روز های آینده یک تا دو ساعت اضافه بر برنامه آن روز درس بخوانی و طی هفته کم کم جبرانش کنی. با این روش مطمئن باش در آخر هفته به خاطر اجرای کامل برنامه‌ات حس فوق العاده و عالی خواهی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *