عمومی

ده روش برای گفتن thank you درایمیل

هنگام ارسال بعضی از ایمیل ها لازم است از کلمات رسمی ­تر مثل ممنونم استفاده کنید. در ادامه قصد داریم ده روش ساده اما کاربردی برای نوشتن ممنونم در ایمیل­ هایتان را بیان کنیم.

یکی از روش­های برقراری ارتباط خوب و مناسب با طرف مقابل، تشکر کردن از وی حین شروع ایمیل است. ۵ روش زیر در ابتدا روش­ های تشکر کردن از خواننده را در ابتدای ایمیل به شما آموزش می­ دهد.

۱- Thank you for contacting us 

اگرشخصی قصد همکاری با شما یا ارگان­های مربوط به شما را دارد، بهتر است قبل از شروع ایمیل اینگونه از او تشکر کنید.

۲- Thank you for your prompt reply

این روش تنها زمانی کاربرد دارد که شما ایمیلی برای کسی فرستادید، و او به شرعت به شما پاسخ داده ­است. اگر در حال ارتباط گیری با شخص مهمی بودید و همچنان خواستید بابت پاسخ دادن از وی تشکر کنید میتوانید از جمله  Thank you for getting back to me استفاده کنید.

۳- Thank you for the information

اگر از کسی سوالی پرسیدید، یا اطلاعات مفیدی به شما ارائه داد می­ توانید با گفتن این جمله در ابتدای ایمیل خود از اون بابت وقتی که برای شما گذاشته است تشکر کنید.

۴- Thank you for all your assistance

اگر شخصی در یک موضوع چندین بار به شما کمک کرد اصطلاحا تمام تلاشش را برای کمک به شما انجام داد این جمله برای تشکر از وی استفاده کنید.

۵- Thank you for raising your concerns

اگر مشتری یا مدیری در راستای بیان نگرانی­ هایی که در مورد کار شما دارند ایمیلی برایتان بنویسد، باز هم می توانید از آن­ها برای این کار تشکر کنید. این مدل تشکر نشان می­ دهد که شما برای نظرات افراد دیگر ارزش قائل هستید و نگرانی­ ها آن ­ها را جدی می گیرید. هم­چنین، ممکن است بخواهید از جمله ی “Thank you for your feedback” هم استفاده کنید.

با این حال که تشکر کردن در ابتدای ایمیل عموما برای تشکر از خواننده در راستای اقدامات گذشته نوشته می­ شود، تشکر کردن در انتهای ایمیل به این معنی می­ باشد که شما از خواننده برای اقداماتی که از او خواستید تشکر می­ کنید. با نشان دادن قدردانی خودتان از قبل، احتمالا زیاد واکنش مثبتی از طرف گیرنده دریافت خواهید کرد.

۶- Thank you for your kind cooperation

اگر در ایمیل خود از خواننده می ­خواهید که با شما همکاری کند، می ­توانید برای این کار پیشاپیش از او قدردانی کنید. با نوشتن این اصطلاح در انتهای ایمیل خود می­ توانید پیشاپیش تشکر کنید.

۷- Thank you for your attention to this matter

این جمله کمی به جمله قبلی شباهت دارد. با این مضمون که از کمک و همکاری شما سپاسگذاریم.

۸- Thank you for your understanding

این جمله در راستای تبریک به خواننده در باب درک جملاتی که نوشته‌ اید نیست. اگر کاری انجام داده­ایم یا درخواستی داشته­‌ایم که ممکن است باعث ناراحتی خواننده شود، از این جمله برای قدر دانی کردن استفاده می‌کنیم.

۹- Thank you for your consideration

اگر درخواست مزایا یا فرصت شغلی دارید. یا برای درخواست قبولی در مکان خاصی ایمیل ارسال کرده اید، این جمله در پایان ایمیل می ­تواند احساس خوبی را به خواننده منتقل کند.

۱۰- Thank you again for everything you’ve done

این جمله که همیشه در پایان ایمیل استفاده می­شود با جمله ­های بالا تر کمی متفاوت است. اگر قبلاً در ابتدای ایمیل از خواننده تشکر کرده ­اید، اما به دلیل تلاش زیاد آن­ ها، می­ خواهید دوباره از آن­ ها برای اقدامات گذشته خود مجدداً ایمیل تشکر کنید، از این جمله استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *