کنکوری ها

چرا نوروز فرصت طلایی کنکوریاست؟

چرا نوروز فرصت طلایی کنکوریاست؟

فرصت طلایی : «نوروز»

حتما با خود فکر کرده‌اید قرار است کل سه پایه را برای این تعطیلات جمع‌بندی کنید و بعد عید هم یک مرور دیگر کنید و …

نه عزیز من! این دو هفته تعطیل را به دید یک فرصت طلایی نگاه کن حالا یعنی چی؟! در ادامه توضیح خواهم داد!

برنامه ریزی

قبل از شروع تعطیلات یک برنامه‌ریزی اصولی برای اهداف خود بنویسید، تاکید میکنم که بنویسید. خیلی از دانش‌آموزانی که تا به حال دیده‌ام فکر می‌کنند همین که برنامه را در ذهن داشته باشند برایشان کافی‌ست، خیر! ذهن دچار تحریف می‌شود و فرصت طلایی به افسوس نهایی منجر میشود:)

حال توصیه من به شما این است مرور دروس پایه دهم و دوازدهم را در این بازه زمانی انجام دهید و اگر مایل بودید هم‌گام با برنامه آزمون‌های آزمایشی پیش بروید و برای خودتان گزارش کار بنویسید. این نکته را به خاطر داشته باشید که قرار است با تست‌زنی و مرور خلاصه‌ نویسی‌هایی که قبل‌تر انجام داده‌اید برنامه را پیش ببریم.

کدام درس را بخوانم؟

تست‌زنی برای دروس اختصاصی و در صورت لزوم مراجعه به خلاصه‌نویسی‌ها و مرور مباحث از روی درسنامه دروس عمومی بهترین روش مطالعه ایام نوروز است.

ساعت مطالعه

در ایام نوروز ۷ تا ۱۰ ساعت مطالعه مفید داشته باشید. طوری برنامه‌ریزی کنید ۶۰ درصد وقت خود را صرف دروس تخصصی و ۴۰ درصد باقی را برای دروس عمومی.
روشی که برای خواندن مطالب و به ذهن سپردن آنها می‌گویم را تا دو ساعت ادامه بدهید؛ ۲۵ دقیقه مطالعه بدون حواس‌پرتی و پنج دقیقه استراحت و یا چند قدم راه رفتن و سپس دوباره ۲۵ دقیقه مطالعه و پنج دقیقه استراحت بهترین روش مطالعه است که خسته نمی‌شوید و مطالب بهتر در ذهنتان جای میگیرند.

سوالات تکراری

یکی از پیشنهادات ویژه من به شما داوطلبان این است که در این بازه دفترچه سوالات یا pdf کنکور سال‌های قبل را تهیه کنید و هر روز یک دفترچه را به اتمام برسانید، و فراموش نکنید که پاسخنامه تشریحی را هم بخوانید. شواهد نشان داده که سوالات تکراری در کنکور رویدادی شایع است پس این می‌تواند برای شما یک پوئن مثبت باشد.

تفریح را نادیده نگیرید!

این اصل که شما دیگر به این بازه زمانی بازنخواهید گشت را فراموش نکنید؛ چه در باب مطالعه دروس چه تفریح و ایام و موقعیت‌ها.
و طوری روزهایتان را بگذرانید که انگار آخرین فرصت شماست.

پیشاپیش عید شما عزیزانم فرخنده باد!

نویسنده:ریحانه کریمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *