عمومی

همه چیز راجب کنکور دی

راجب کنکور دی چه می دانید!

ثبت نام کنکور دی از ۸ لغایت ۱۴ آبان ماه هر سال به واسطه سایت سازمان سنجش صورت می گیرد. کسانی که قصد ثبت نام در این آزمون ورودی را دارند می بایست در ابتدا دفترچه ثبت نام کنکور را مطالعه نموده و در صورت داشتن شرایط لازم اقدام به ثبت نام در زمان مقرر نمایند.

آزمون سراسری به عنوان یکی از متعدد راه های ورود به رشته های دارای آزمون دانشگاه های سراسری و آزاد می باشد. امسال برای نخستین بار شاهد برگزاری کنکور، دو بار در سال خواهیم بود. یکی دی ماه و دیگری تیر ماه!!!

ثبت نام کنکور دی  هم مانند سایر آزمون های وزارت علوم از طرف سازمان سنجش اطلاع رسانی می شود و داوطلبان می توانند طبق زمان بندی ارائه شده، نسبت به تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام اقدام نمایند.

کنکور دی چگونه است؟

از  جمله پرتکرارترین سوالات کنکوری ها این سوال می باشد. کسانی که شرایط ثبت نام کنکور سراسری را دارند، می توانند در تعیین شده وارد سایت ثبت نام کنکور سراری به نشانی sanjesh.org شده و مراحل نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

کنکور دی ۱۴۰۱ در ۵ زیر گروه آزمایشی به صورت ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان برگزار خواهد شد. دروس عمومی از این آزمون حذف شده است و سوالات فقط از بین دروس اختصاصی گروه آزمایشی مورد نظر داوطلب طراحی خواهد شد.

در کنکور دی ۱۴۰۱ زیر گروه های هر کدام  از گروه های آزمایشی حذف شده و ضرایب دروس در آزمون ثابت در نظر گرفته خواهد شد.

تاثیر معدل داوطلبان در آزمون سراسری دی  به میزان ۴۰ درصد و به صورت قطعی در نظر گرفته شده. برای دانش آموزان فارغ التحصیلی نظام جدید ۶-۳-۳ فقط نمرات امتحان نهایی پایه دوازدهم در نظر گرفته می شود و برای فارغ التحصیلان نظام ترمی واحدی یا سالی واحدی نمرات امتحان نهایی، دیپلم و پیش دانشگاهی در نظر گرفته می شود.

شرایط و مدارک کنکور دی

افرادی که قصد ثبت نام در کنکور دی ۱۴۰۱ را دارند، قبل از هر اقدامی لازم است از شرایط عمومی و اختصاصی موجود جهت شرکت در این آزمون مطلع شوند. در ادامه از مهم ترین شرایط لازم برای ثبت نام در کنکور دی ۱۴۰۱ بیان شده است.

  • دارا بودن کارت پایان خدمت و یا معافیت تحصیلی برای آقایان
  • داشتن یکی از مدارک اشاره شده جهت ثبت نام ثبت نام در کنکور دی می باشند:

دیپلم چهار ساله، نظام قدیم

مدرک پیش دانشگاهی نظام ترمی-واحدی سالی-واحدی

مدرک کاردانی همان (فوق دیپلم)

دیپلم پایه دوازدهم (۶-۳-۳)

مدرک سطح یک حوزه علمیه

شرایط گفته شده در این بخش شامل اصلی ترین شروط ثبت نام در کنکور دی  می باشد.

با مشخص شدن باقی شرایط شرکت در این آزمون، اطلاع رسانی لازم در این بخش صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *