عمومی

کلاس آنلاین یا حضوری؟

برای خیلی از دانش آموزان همیشه سوال این است که کدام یکی از مدل های کلاس ها مناسب تر است؟

کلاس آنلاین یا حضوری؟

برای پاسخ به این سوال لازم است به خودتان برگردید. بخش زیادی از پاسخ این سوال مربوط به شخصیت هر فرد است. با کدام نوع کلاس راحت تر مطالب را می آموزد.

اما چند سوال وجود دارد که با پاسخ به آن ها می توانید راحت تر انتخاب کنید.

آیا زمان برای شما مهم است و توانایی مدیریت آن  را دارید ؟

می توانید خودتون رو مجبور به انجام کاری کنیدو یا حتما یکی باید شما را هدایت کند ؟

هزینه کلاس های حضوری و هزینه رفت و آمد این کلاس ها / هزینه دوره های آنلاین و هزینه اینترنت رو محاسبه کنید ؟

راحت ترید که درس را به تنهایی یاد بگیرید یا در جمع و حضور استاد و دوستانتان؟

مزایا آموزش حضوری از قرار زیر است:

ایجاد تجربه عملی بیشتر

این نوع از آموزش به دلیل ارتباط مستقیم با استاد و سایر فراگیران فرصت عالی تعامل و استفاده از تجربیات دیگران را هم فراهم می ‌کند.

افراد می ‌توانند در مباحث مختلف آموزشی مشارکت فعال داشته باشند. این همکاری موجب بالا رفتن اطلاعات دانش اموزان، سطح روابط عمومی و اعتماد ‌به‌ نفس فراگیران می ‌شود.

هم چنین در مطالعات گروهی همیشه سطح یادگیری در مقایسه با مطالعات انفرادی بیشتر است.

ارتباط جمعی بیشتر

آموزش حضوری موجب ارتباط مستقیم افراد با یکدیگر و شکل ‌گیری رابطه‌ های جدید می ‌شود که این مورد از مزایای موثر این نوع آموزش برای ارتباطات اجتماعی و داشتن یک زندگی شاد در دنیای امروز است.

منظم شدن دانش آموز

هرچقدر هم فراگیر در هر کاری بی ‌نظم باشد، در طول دوره های آموزش حضوری خود مجبور است منظم در کلاس‌ ها حضور پیدا کند تا مورد توبیخ چشمی و لفظی استاد قرار نگیرد. این امر تا حدود زیادی به منظم شدن افراد در زندگی و کار هم کمک میکند.

اجبار برای یادگیری مطالب

برخی از داوطلبان به خاطردخصوصیات شخصیتی و اخلاقی متفاوت با باقی معمولا شلوغ ‌تر هستند و پرش ذهنی بالا دارند. در نتیجه برای تمرکز در کلاس و عدم حواس‌ پرتی نیاز به مدیریت استاد دارند که آن ها را کنترل کند و به سمت یادگیری هدایت کند.

مزایای تحصیل به صورت مجازی:

مقرون به صرفه بودن از هردو لحاظ مالی و زمانی

در این نوع از آموزش دیگر نیاز به صرف هزینه‌ های معمول آموزش حضوری (مالی و زمانی)، یعنی هزینه تجهیزات، اجاره مکان، رفت ‌و ‌آمد و … نیست. یک لپ ‌تاپ یا کامپیوتر، اتصال به اینترنت قوی و خرید پکیج آموزشی کافی است.

در کل هزینه آموزش های مجازی یک پنجم آموزش های حضوری برآورد شده‌ است.

در دسترس بودن و انعطاف‌ پذیری

این نوع آموزش ۲۴/۷ است به این معناست که فراگیران در سرتا سر جهان می ‌توانند یک دوره آموزش مجازی را با سرعت، زمان و مکان دلخواه خودشان، بگذرانند.  آموزش مجازی در کل محدود به فضای خاص (امکانات) یا مرزهای جغرافیایی (دسترسی در سراسر جهان) نیست.

البته نکته مهم این است که اگر آموزش آنلاین باشد باز هم محدودیت زمانی ممکن است پیش بیاید ولی با این حال باز هم قابل دسترس‌ تر از آموزش های حضوری است و با ضبط برنامه و دانلود آن فرد می ‌تواند خود را به بقیه برساند.

گزارش و نظارت

دوره‌ های آموزش مجازی عمدتاً روی سیستم‌ های مدیریت یادگیری (LMS) ارائه می ‌شوند که به شیوه‌ ای کارآمد امکان ردیابی و نظارت بر پیشرفت، استفاده و باقی پارامترهای هر دانشجو را به صورت خودکار، فراهم می ‌کنند.

یکسان بودن محتوای آموزشی برای همه

آموزش مجازی با یکپارچگی ارائه مطالب، تجربه یادگیری یکسانی را برای همه داوطلبان فراهم می ‌کند و به دلیل اینکه محتوای همه دوره ها یکسان و استاندارد است، همه افراد اطلاعات و یا دستورالعمل‌ ها را دقیقاً به یک شکل دریافت می ‌کنند.

با توجه به مطالب بالا میتوان به درستی تصمیم گیری کرد که کدام نوع از آموزش برای شما مناسب و حائز اهمیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *