کنکوری ها

هرآن چیزی که والدین کنکوری‌ها باید بدانند

والدین کنکوری‌ها نقش موثری در موفقیت آن‌ها دارند. آزمون کنکور سراسری نه تنها برای دانش آموزان، بلکه برای والدین اونها هم بسیار پرتنشه.

والدین اکثراً در مورد چگونگی کمک به فرزندان توی روزهای پایانی منتهی به کنکور دغدغه دارن. دوست دارن به نوعی به فرزندشون در این مسیر کمک کنن؛ مسیری که سالها زحمت فرزندشون رو دیدن و دوست دارن نتیجه خوبی بگیرن.

توصیه ما به شما عمل به این ۱۰ مورده که می‌تونه در روزهای نزدیک به کنکور موثر باشه.

برقراری آرامش برای کنکوری‌ها

بهترین راه برای حمایت از فرزندتون در زمان امتحان، فراهم کردن محیط خونه به فضایی به دور از جداله. هر چقدر فضای مطالعه در خانه تا حد ممکن آرام و دلپذیرتر باشه، آرامش روانی و البته تمرکز فرزندتون بیشتر می‌شه.

والدین کنکوری، برنامه امتحانات فرزندتونو بدونید

اکثر داوطلبان کنکور سراسری در ۲ یا حتی ۳ کنکور شرکت می‌کنن. در این صورت بهتره یک نسخه از جدول امتحانات رو توی آشپزخانه سنجاق کنید تا هر روز ببینید! سعی کنید در روز آزمون ، فرزندتون تا حوزه امتحانی اونو همراهی کنید.

نیازمندی های روز آزمون رو براش تهیه کنید!

حتما از فرزندتون بپرسید برای امتحانات چیزی لازم نداشته باشن. ابزار نوشتن، همراه با سایر ملزومات مثل خط کش، پاک کن ، همراه با عینک مطالعه و غیره رو بررسی کنین.

دیگه چه خبر!

اکثر والدین به دلیل شاغل بودن فرصت کمتری برای صحبت با فرزندشون دارن. اما در این روز های پایانی و سرنوشت‌ساز از فرزندتون بخواید داستان روزانه‌شون رو برای شما بازگو کنن. چه مطالبی رو مسلط هستن؛ چند تا تست زدن و چه مطالبی رو حذف کردن.

انقدر گیر نده!

سعی کنید در زمان امتحان زیاد از فرزندتون چیزی نخواهید. خواسته های شما در این دوران حساس، فقط استرس غیر ضروری ایجاد می کنن و باعث درگیری ذهنی فرزندتون میشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *