اسکرچ دنیای جدید برنامه نویسی

اسکرچ دنیای جدید برنامه نویسی

سخنی با اسکرچ آموزان

برای اینکه اسکرچ را به خوبی یاد بگیرید باید در کنار خواندن جزوه و مباحث گفته شده ، تمرین داشته باشید. شعار ما همیشه همین بوده:“با تمرین است که استاد می شوی.” همچنین ویدیو های تکمیلی را مشاهده بفرمایید.اگر دوست دارید پروژه های انجام شده کل دنیا رو ببینید میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید و از بازی کردن لذت ببرید همچنین می توانید در محیط اسکرچ بازی ها را وارد کنید تا ببینید چجوری این بازی ها،انیمیشن ها و… ساخته شده اند.

https://scratch.mit.edu/explore/projects/all

نمونه پروژه اجرایی اسکرچ

بیایید باهم به چندتا سوال جواب بدهیم:

  • اسکرچ چیه؟

اسکرچ یک زبان برنامه نویسی (مناسب سنین۸تا۱۶سال) است که برای بچه ها ساخته شده است.تا با آن بتوانند دانش کامپیوتر و برنامه نویسی را یاد بگیرند.توجه کنید یک برنامه هم هست با نام اسکرچ جونیور که مناسب کودکان ۵تا۸سال است.نکته ای که اسکرچ را جذاب می کند این است که در اسکرچ نیازی به حتی نوشتن یک کد هم نیست!!!و همه چیز آماده است فقط باید یاد بگیرید چگونه مثل یک پازل قطعات را به هم بچسبانید تا به شما یک نتیجه جذاب دهد.

برنامه یعنی یک آیتم نوشته شود و درقبال آن یک آیتم دیگر اجرا شود.مثل برنامه غذایی،برنامه ورزشی،برنامه درسی و…برنامه نویسی  هم یعنی شما به کامپیوتر دستور بدهید و کامپیوتر برای شما آن دستورها را اجرا کند.برنامه نویسی  اسکرچ در دانشگاهMIT که یکی از بهترین دانشگاههای فنی دنیا است و در آمریکا است، تولید شده است و کاملا  رایگان است.

  • چرا باید برنامه نویسی رو یاد بگیرم؟

چون ذهن شما رشد میکند و دید شما به برنامه نویسی عوض می شود.چون میتونید متوجه شید که کامپیوترها چطوری کار میکنن. چون میتونید چیزهای خیلی جالب و عجیبی رو بسازید مثلا یک بازی با قوانینی که خودتون دوست دارید، یک آهنگ یا یک داستان بسازید و حتی رباتها رو  برنامه نویسی کنید.با یادگیری برنامه نویسی خلاقتر و توانمندتر خواهید شد و در قرن ۲۱ سواد برنامه نویسی و کامپیوتر واقعا لازمه.

  • یادگرفتن اسکرچ سخته؟

نه سخت نیست. یک جورایی مثل بازی کردن میمونه. میتونید توی اسکرچ نقاشی بکشید، آهنگ بسازید، یامثلا یک داستان خنده دار تعریف کنید. اگر خواستید عکسهای خودتون رو توی اسکرچ بیارید و با اونها یک داستان خنده دار بسازید. صدای خودتون رو ضبط کنید و …اصلا هر کاری دوست داشتی. ما در دانشمندان جوان به زبان ساده و روان این مهارت رو به شما آموزش می دهیم. با ما همراه باشید.برای کسب اطلاعات بیشتر با من تماس بگیرید.

۰۹۱۹۸۹۸۱۱۶۹ مهندس نوشین نیک پی